Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Oświetlenie i co2 po Restarcie

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Czokoko88
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2015, 11:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Nowa Dęba
Płeć:
Wiek: 36

Oświetlenie i co2 po Restarcie

Post autor: Czokoko88 »

Witam jestem nowym użytkownikiem forum. Niedawno zrobiłem restart zbiornika ponieważ od ponad pół roku nic przy nim nie robiłem, Ślub żona ale teraz już przeniosłem akwarium ze starego mieszkania i juz zaczynam od nowa :). Mam pytanie ponieważ kupiłem zestaw co2 zawsze chciałem mieć ładne i dużo roślinek :). Natomiast tu jest problem ponieważ mam 2 świetlowki po 30w. Sun Glo + power glo. I z tego co czytam jest to za mało. Jak myślicie czy to moje oświetlenie plus co2 dadzą radę na mchy czy jakieś trawniki?
W akwarium są :
2 x skalary
3 x bocje
30 x czarnych neonek
2 x otoski
2 x pielęgniczka ramireza
100 x neon innesa

Zbiornik 240 l
Filtr JBL e1500
zestaw co2 http://www.allegromat.pl/aukcja170043
Zamówiony jeszcze do mnie nie przyszedł.

Tak akwarium wyglądało kiedyś.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[ Komentarz dodany przez: Dżoena: 2015-02-12, 12:15 ]
Temat przeniesiony do odpowiedniego działu. Dżoena

zmieniłem tytuł tematu bo wyszedł fajny temat a tytuł główny niewiele mówił - zulix
Ostatnio zmieniony 15 lut 2015, 8:06 przez Czokoko88, łącznie zmieniany 1 raz.
Arreczeq
Posty: 760
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:30
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: 1.1 kl :)
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: Arreczeq »

Te 3 fotki to z kiedyś ?

Ja bym dodał z jedną przynajmniej sztukę 6500K; sun glo z tyłu, niebieska z przodu a w środku 6500K
"Neonków" jest 100 czy literówka i jest 10 ?

Podaj wymiary zbiornika - (standard: 120x40x50cm ?)

W nowym napowietrzanie - out
Nic takiego 258 gal - w kierunku Hameryki South
http://images77.fotosik.pl/514/2f437038d6d62878.jpg będzie lepsze
RO za 100 zł to też RO tak jak Syrenka to też samochód z nazwy...

KCN - najlepsze źródło potasu
Czokoko88
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2015, 11:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Nowa Dęba
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Czokoko88 »

Napowietrzania juz nie ma, tak zdjęcia są z kiedyś już tego nie ma i tak jest 100 neonek tylko jeszcze są bardzo małe i rosną sobie w innym akwarium. Wymiary 120x40x50
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Na CO2 masz mało światła. Mchy urosną. Masz trochę bałaganu z roślinkami, ale że to restart to pewnie i z czasem będzie porządek.
Czokoko88
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2015, 11:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Nowa Dęba
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Czokoko88 »

Napowietrzania juz nie ma, tak zdjęcia są z kiedyś już tego nie ma i tak jest 100 neonek tylko jeszcze są bardzo małe i rosną sobie w innym akwarium. Wymiary 120x40x50

[ Dodano: 2015-02-12, 21:17 ]
Czyli puki nie kupię oświetlenia to nie montować co2? Wszystkie te zdjęcia były bez co2
Awatar użytkownika
przemotbg-p1
Posty: 619
Rejestracja: 09 mar 2014, 10:44
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: przemotbg-p1 »

Im więcej światło to trzeba papu dla roślinek w postaci np CO2 ale jak zostaniesz przy tym oświetleniu to raczej powinno się obyć bez butli. Zależy jeszcze co chcesz osiągnąć w akwarium. Jak typowo roślinne akwarium z różnymi roślinami typowe HT to już bez nawozów, dobrego oświetlenia i CO2 nie da rady. Ale jak akwarium LT to powinny ci fajnie rosnąć rośliny mało wymagające anubiaski ,kryptorynki i mchy.
Do akwarium roślinnego trzeba jak sama nazwa wskazuje roślin. Zapodaj aktualne zdjęcia akwarium zobaczymy co tam masz i coś się doradzi.
Pozdrawiam Przemek
Czokoko88
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2015, 11:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Nowa Dęba
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Czokoko88 »

Obecny wyglad
Obrazek

Myślałem juz o akwarium roślinnym :)
Awatar użytkownika
przemotbg-p1
Posty: 619
Rejestracja: 09 mar 2014, 10:44
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: przemotbg-p1 »

Po pierwsze Primo
Zdjęcia wgrywaj przez naszą wgryfajkę będzie się lepiej oglądać i zdjęcia nie znikną po jakimś czasie.
Po drugie primo
Ten termometr wywal gdzieś na boczną szybę bo strasznie razi w oczy.
Po trzecie primo
Jak na akwarium roślinne to strasznie mało w nim roślin to raczej akwarium pustynne ;)
Zapraszamy na nasze comiesięczne spotkania w Rzeszowie tam na pewno będą jakieś roślinki do wzięcia za darmochę ewentualnie za piwo. Napisz w dziale giełda że potrzebujesz roślin może będzie miał ktoś na zbyciu. Ja bym cię poratował bo w miarę blisko mamy do siebie ale niestety ostra wycinka była oststnio i oddałem koledze bo restartował bańkę. Ewentualnie zakup rośliny w zoologu albo na necie.
Jak jesteś po restarcie to na już potrzeba ci roślin żeby akwarium wystartowało bez przeszkód i żeby zamiast roślin nie zaczęły rosnąć glony.
Musisz jasno określić czy jesteś w stanie zamontować zestaw CO2 bo może będzie ci zbędny. Na pewno trzeba by dołożyć światła bo teraz masz jak dobrze liczę 0,25 w/l to bardzo mało. CO2 potrzebne raczej od 0,5 w/l w górę.
Pytaj jak coś nie wiesz ale musisz dużo czytać zbierać informację.
Pozdrawiam Przemek
Czokoko88
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2015, 11:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Nowa Dęba
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Czokoko88 »

Wiem ze u mnie z roślinami kiepsko :), termometr juz nie ma hehe a co do co2 tak będę chciał instalować dzisiaj już u mnie będzie kurier. No i mógłbym dokupić światła w takim razie tylko trzeba będzie przerobić pokrywę :)
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Czokoko88 pisze:Jak myślicie czy to moje oświetlenie plus co2 dadzą radę na mchy czy jakieś trawniki?
Przy takim oświetleniu mchy powinny dać radę, na trawnik- np strzałka. Przy tych roślinach nie musisz mieć CO2.
Czokoko88
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2015, 11:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Nowa Dęba
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Czokoko88 »

Rozumiem ze oświetlenie wystarczy ale zamierzam zagęścić akwarium od zawsze podobały mi się akwaria roślinne :). A teraz jak juz codziennie jestem w domu będę miał czas na pielęgnację(zmiana pracy) i co wieczór jestem w domu. Tak to niestety byłem niedostępny. Pracuje do godziny 18 i jedynym dniem do przeniesienia akwarium była niedziela. Z dnia na dzien próbuje coś dodać ale niestety pracuje do 18 i sklep zoologiczny odpada poza tym u mnie w mieście to szkoda do tego sklepu iść... więc jeśli chodzi o roślinki to zostaje raczej allegro
Ostatnio zmieniony 13 lut 2015, 10:11 przez Czokoko88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przemotbg-p1
Posty: 619
Rejestracja: 09 mar 2014, 10:44
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: przemotbg-p1 »

Ale moim zdanie nie ma sensu zakładać CO2 przynajmniej teraz zbędny wydatek przynajmniej teraz. Odłóż sprzęt na bok bo ci na razie nie potrzebny tobie jeste potrzebne światlo i dopiero CO2. Jak masz możliwość to trzeba było zamontować jakieś świetlówki a przynajmniej jedną 6500K.

[ Dodano: 2015-02-13, 10:12 ]
A co masz pod spodem jakie podłoże?
Pozdrawiam Przemek
Czokoko88
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2015, 11:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Nowa Dęba
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Czokoko88 »

Co2 dzisiaj przyjdzie ale nie mówiłem ze od razu będę go zakładał skoro mówicie żebym najpierw dołożył świato to tak trzeba będzie zrobić :). Tylko muszę się dowiedzieć jak to ugryź i jaką świetlówkę dołożyć. Jest sam żwirek niestety nie mam nic pod żwirek, tak wiem ze chyba sobie żartuje, ale niestety tak wyszło..., swojego czasu używałem kulek gliniano torfowych
Awatar użytkownika
przemotbg-p1
Posty: 619
Rejestracja: 09 mar 2014, 10:44
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: przemotbg-p1 »

Ja swoje całe oświetlenie kupowałem tu http://www.zoolight.pl/ ale można pewnie znaleść taniej lub coś innego. Ja mam oświetlenie oparte na starych dobrych świetlówkach T5 ale są oświetlenia ledowe lub przez naświetlaczei jeszcze coś tam by śie znalazło. Poczytaj o oświetleniu najprościej to do pokrywy dołożyć swietlówkę taki gotowy zestaw z oprawami bryzgoszczelnymi.

Ato podłoże to strasznie jałowe pasuje coś pod nim jakiś substrat podłoże aktywne,ziemia zwykła z kretowiska albo ewentualnie wcisnąć pałeczki nawozowe bo na samym żwirku to trochę kicha.
Pozdrawiam Przemek
Czokoko88
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2015, 11:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Nowa Dęba
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Czokoko88 »

Wiem właśnie, że za dobrze zrobione to nie jest ale znowu trzeba by było spuszcza wodę wyciągać wszystko i od nowa wszystko robić :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”