Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Oświetlenie nie świeci statecznik czy świetlówki pomocy

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
grymax
Posty: 26
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:57
Imię: anka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Oświetlenie nie świeci statecznik czy świetlówki pomocy

Post autor: grymax »

Witam mam mały problem z oświetleniem w akwarium. Wczoraj normalnie wyłączyłam światło a dziś już żadna świetlówka nie chce się zaświecić. Od niedawna zaczynam więc pokrywa z całym sprzętem kupiona była z 3 tyg temu dwię świetlówki 18w.. Myślałam że może startery się spaliły no ale po zakupie nowych dalej nic nie ruszyło, przyjrzałam się kabelkom i okazało się że kabel byl przerwany teraz jest juz naprawiony. Lecz nadal światełko nie świeci więc czy jest opcja żeby spalił się statecznik czy bardziej patrzeć na świetlówki chociaż nie widać na nich żadnych zadymień lub jakiekolwiek zmiany...
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Najbardziej prawdopodobna opcja, to uszkodzenie kabla lub przełącznika. Napisałaś, że kabel był uszkodzony. Może nie do końca go naprawiłaś. Spróbuj przejrzeć go jeszcze raz.
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Zobacz czy świetlówki są dobrze wciśnięte w gniazda i czy kable nie wyszły z gniazd starterów.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
grymax
Posty: 26
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:57
Imię: anka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: grymax »

wszystko z kablem jest napewno okk :) i świetlówki też napewno są dobrze wciśnięte no i z starterami także...
Awatar użytkownika
pilarz617
Posty: 2884
Rejestracja: 29 gru 2009, 18:19
Imię: Patryk
Lokalizacja: Dąbrowa
Akwarium: 70l, NEW TANK- 85%
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pilarz617 »

poodciskaj kable do statecznika, jak nie pomorze to powąchaj statecznik jak będzie śmierdział to znaczy że spalony
grymax
Posty: 26
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:57
Imię: anka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: grymax »

świetlówki kupione nowe ale nic nie ruszyło... jak naprawiony został włącznik to na stateczniku pokazuje raz prąd po jednej stronie a raz po drugiej.... wiec nie wiem o co chodzi czy tak powinno być czy nie ? no a statecznik śmierdzi jakąś chińszczyżna... żadnej spalenizny nie czuć
grymax
Posty: 26
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:57
Imię: anka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: grymax »

Co się okazało pan elektryk w sklepie powiedział że nie ważne jaka moc starterka i tak bedzie działać, po konsultacji ze znajomym okazało się iż moc staretra jest ważna i jeżeli będzie za mocna lub za słaba swietlówka nie odpali.
Więc wydawanie kasy na świetlówki, statecznik i mocniejsze starterki nie opłacało się...


Temat może się komuś przydać - nie kasujemy tego typu tematów - zulix
Ostatnio zmieniony 11 sty 2011, 18:45 przez grymax, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

najlepiej poprosić o statecznik o mocy 4....65 W - uniwersalny i na nim pójdzie już każda t 8 ( o każdej mocy z produkowanych) :)
I najlepiej Osram albo Philips :] nie chińszczyznę albo dobrą chińszczyznę
grymax
Posty: 26
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:57
Imię: anka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: grymax »

miałam Philipsy kupione i niestety nie ruszyły...
Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

To ruszyła w końcu ta świetlówka czy nie bo jak nie to jestem gotów pomóc. Tak się składa że jestem na czasie - robię sobie elektrykę w domu więc mogę zaglądnąć i rzucić okiem na patyku ;)

A dasz radę wstawić zdjęcia tego Twojego układu całego???
grymax
Posty: 26
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:57
Imię: anka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: grymax »

ruszyłą ruszyła :) wina lezała tylko w tych staterach a hmm nie ma mozliwości wstawienia układu całego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”