Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jaki filtr do 240l

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Jaki filtr do 240l

Post autor: XMasterX »

Akwarium 240l
Obsada: 60 neonów, 6 skalarów, 4 gupiki
Typowo roślinne akwa, podłoże z ziemi.



Niestety fluvala 205 - którego miałem jakiś czas muszę oddać ( również dlatego, że w nocy nie mogę przy nim spać ;p ) a tetry ex700 mam dosyć...

Wirnik kupiłem i dalej brak podniety i do tego przeciekają zawory ( wręcz się leje ), znając moje szczęście zmienię jeszcze to a i tak będzie coś nie tak ... dlatego zdecydowałem się na nowy ;p

Tylko jaki ? jeżeli chodzi o cenę to max 300zł ( chyba, że sprzedam tetrę ;d )


Na allegro tetra Ex800 za 300zł ale czy warto ;p

Może JBL E901 ?


PS: przypominam, że mam również wewnętrzny Aquael Uni Filter 100

Chciałbym jeszcze dodać, że dla mnie jednym z najwazniejszych czynników jest bezgłośność filtra ponieważ akwa jest w sypialni 2 metry od głowy :)
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Witam ja mam 240 litrów i jeśli chodzi o filtrację to posiadam wewnętrzny filtr Juwel Bioflow 3.0 a zewnętrzny JBL CRISTALPROFI GREENLINE e901.
JBL użytkuję praktycznie rok czasu no prawie rok, zapłaciłem za nowy 280 zł (przez internet bo wiadomo jakie u nas ceny w sklepach). Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, zero jakiegokolwiek przecieku, ale jeśli miałbym jeszcze raz kupować to jednak kupiłbym jeszcze większy bo mam wrażenie że gdyby nie ten wewnętrzny to JBL mógłby nie dać rady (piszę oczywiście jakie jest moje odczucie bo nie używałem samego zewnętrznego więc nie wiem i wiadomo że to już inna cena ) jeśli chodzi o głośność tego filtra to nie da się ukryć coś tam słychać (nie mam porównania do innych kubełków) ale ja mam akwarium daleko od sypialni więc jest mi to ryba :). Ogólnie polecam chodź tak jak pisze myślałbym nad większym
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

JBL CRISTALPROFI GREENLINE e901
Właśnie o tym modelu myślę, lub E1501 - właśnie byłem go oglądać w sklepie i zaskoczyły mnie jego rozmiary :)

tylko jak to jest, mam mechaniczny filtr wewnętrzny ( ceramika i gabka ) więc ten będzie biologiczny ? skoro tak to nie ma sensu kupować tego największego
jeśli chodzi o głośność tego filtra to nie da się ukryć coś tam słychać
No właśnie to jest dla mnie najważniejsze, chce wybrać jak najcichszy - jeżeli nie będę mógł przy nim zasnąć to po prostu będę go co noc wyłączał - wiem, że tak nie wolno ale cóż...
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3449
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

To zrób sobie filtr panelowy z pompą Jebao DC i będziesz miał cicho. Na pewno minusem jest to że zajmuje miejsce w akwa ale za to nie zalejesz mieszkania. Te pompy pracują cicho i mają elektroniczną regulację mocy.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Raczej wolę kubełkowy :D

Zastanawiam się teraz nad JBL E1501 a jakimś eheim, np 2224 ?
Awatar użytkownika
Cinek
Posty: 30
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zamość
Akwarium: Juwel 112l i Rio 180
Płeć:

Post autor: Cinek »

Wtrącę się do tematu bo mam Jbl e901 w 112l.
Szczerze musiałem dokupić wewnętrzny do zwiększenia cyrkulacji,wcześniej założona dysza ale dawała zbyt mocny strumień w dwóch kierunkach. Co skutkowało skręceniem przepływu a z tym słabsza filtracja. Więc jest sama rura i wewnętrzny.
Mam ten filterek 30miesięcy i do większego baniaka będzie za słaby.
Jeśli chodzi o głośność to czasem potrafił zaciągnięcia powietrza a w szczególności po czyszczeniu przez jakiś czas będzie hałaśliwy. Na ogół troszeczkę brzęczy ale jak o tym nie myślę to nie słyszę ;)
Pozdrawiam Marcin.
__________________
Zbiornik http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Zakupiłem e1501. Na prawdę duży i mocny ale niestety musze go wyłączać na noc bo nie ma szans na sen xd dopiero drugi dzień wiec musi się odpowietrzyc. Bąbelki niby juz nie lecą jak ruszam filtrem ale chodzi strasznie głośno ( buczy )
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Jak będziesz go wyłączał na noc to narobisz sobie tylko niepotrzebnych problemów ,nie wiem może połóż na czymś ten filtr ,na jakiejś gąbce czy czymś takim ,żeby jakoś wyciszyć filtr ? Jak szafkę masz otwartą to może pomyśl o jakimś zamknięciu jej ?

[ Dodano: 2015-11-13, 22:42 ]
Swoją drogą mogłeś wpaść do kogoś kto ma filtr wewnętrzny chociaż na 10 min i w spokoju posłuchać jak pracuje i czy ci to pasuje czy nie :)
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Nie wiem może się mylę, ale wydaję mi się że każdy filtr słychać wiadomo jeden mniej drugi głośniej ale nie ma szans aby go nie było słychać przecież każdy taki filtr na silnik, a to że jednemu przeszkadza a drugiem nie to już inna sprawa. Ja też to przerabiałem bo chciałem kupić bardzo cichy filtr kaskadowy do krewetkarium syna w pokoju, skończyło się na tym że kupując drugi z kolei takiego typu filtr dałem sobie spokój i się przyzwyczaiłem, że tak to chodzi (a pan w sklepie zapewniał że jest cichutki :( )
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Leci na gwarancję.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2015, 10:46 przez XMasterX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

XMasterX pisze:eci na gwarancję.
Jeśli jeszcze nie wysłałeś, to spróbuj najpierw napisać do nich w stylu: "filtr hałasuje, czy da się coś z tym zrobić, czy konieczna będzie wymiana/naprawa gwarancyjna?". Wielu firmom będzie się opłacało po prostu wysłać Ci nowy wirnik za free - i dla nich i dla Ciebie będzie to bardziej przystępne rozwiązanie, więc spróbuj tego.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Greek pisze:
XMasterX pisze:eci na gwarancję.
Jeśli jeszcze nie wysłałeś, to spróbuj najpierw napisać do nich w stylu: "filtr hałasuje, czy da się coś z tym zrobić, czy konieczna będzie wymiana/naprawa gwarancyjna?". Wielu firmom będzie się opłacało po prostu wysłać Ci nowy wirnik za free - i dla nich i dla Ciebie będzie to bardziej przystępne rozwiązanie, więc spróbuj tego.

Dokładnie tak się stało :)


Dzięki za pomoc - temat do zamknięcia
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

I lipa ;p

Dostałem nowy wirnik i dalej głośno xd mogło się tam coś jeszcze zepsuć ? a może pracując przez tydzień się dotrze ?
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Może poproś kogoś co ma taki sam ,żeby cie zaprosił do siebie i posłuchasz innego ,bo może to tak ma być a tobie się wydaje ze jest głosno
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

U mnie kubełek głosno działał jak miał niewielkie pozostałości powietrza spowodowane przechyleniem go co prawda o milimetry ale powietrez zostało. Niewiele brakło i bym go wywalił, ale na czas znalazłem problem i obecnie działa nawet cichutko. Dzieci spia zaraz obok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”