Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Eheim 2178 opinie

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Eheim 2178 opinie

Post autor: akwa_mielec »

Witajcie, czy ktoś z Was ma do czynienia z tym kubełkiem? Chciałbym go kupić ale zważywszy na cenę chcę mieć pewność, że nie będę żałował. A więc czy na pewno pociągnie bez problemu filtr narurowy wypełniony ceramiką (dyfuzor co2), jak z jego głośnością - jestem szalenie wyczulony na "buczenie" a baniak jest w pokoju w którym śpię. Żależy mi też żeby filtr był na wiele lat, czytałem wiele o jakości eheimów ale na temat tego konkretnego modelu niewiele w polskim necie. Uwielbiam mega nadfiltrację dlatego ma to być biolog w ledwo 100 litrowym akwarium - stąd ten konkretny, wielki model. Ogólnie proszę o opinie czy warto go kupić, jest tam pełno elektroniki i tego też się troszkę obawiam. I druga rzecz czy dedykowana ceramika eheim lub np. sera jest rzeczywiście lepsza od takiej no name? wiadomo chodzi mi o to żeby nie wtopić kasy na darmo.
Larwa mać!
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

No więc dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.
Larwa mać!
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3449
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Podobno te nowsze Eheimy nie są już takie niezawodne jak starsze modele. Ale to tylko opinia usłyszana gdzieś po drodze. Ja bym się w to nie pchał. Poza tym duże filtry pracują z reguły trochę głośniej.
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

Przepraszam za złośliwość w moim poprzednim poście, zdenerwowałem się bo ani tutaj ani na innych forach nie mogę uzyskać konkretnych informacji nt. w/w eheima. Ogólnie w sieci lipca na ten temat ale jeszcze raz przepraszam. Te 2 tysiaki za filtr to dla mnie bardzo dużo kasy stąd się obawiam wtopy i niezadowolenia. Po przemyśleniu, pomierzeniu szafki itp. zdecyduję się chyba na mniejszy model 2076, jest on o wiele tańszy. Zapytam więc inaczej: czy uważacie, że pompa o wydajności max. 1700l/h będzie w stanie obsłużyć narurowy dyfuzor co2 (10 cali) ? I czy pojemność na wkłady 6 litrów wystarczy do obsługi biologii w akwarium 60x40x40 przy dużej ilości małych ławicowych rybek plus dużej ilości roślin? Czy warto kupować jakieś specjalne wkłady bo planowałem filterek zasypać tanią ceramiką i jeszcze tańszą lawą wulkaniczną z belio.pl.
Larwa mać!
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

akwa_mielec pisze:Te 2 tysiaki za filtr to dla mnie bardzo dużo kasy stąd się obawiam wtopy i niezadowolenia
i tu masz odpowiedź dlaczego nikt ci nie opiniuje. Jakbyś zapytała o filtry ADY pewnie skutek byłby taki sam. Musiałbyś być na forum snobów.
akwa_mielec pisze:czy uważacie, że pompa o wydajności max. 1700l/h będzie w stanie obsłużyć narurowy dyfuzor co2
Miałem filtr JBL e1500 podpięty do korpusu narurowego (przepływ 1500 l/h) i problemu nie było. Taki dyfuzor jest prawie pusty więc obciągnie i dużo słabszy filtr.
akwa_mielec pisze:czy pojemność na wkłady 6 litrów...
Zależy od sposobu zadżumienia. Pisze, że rybki mają być małe więc jeśli nie będzie zdychania i gnicia na potęgę roślin to da radę szczególnie, że:
akwa_mielec pisze:akwarium 60x40x40
nie jest specjalnie duże. Ja miałem swojego JBL-a w 250 l.
akwa_mielec pisze:planowałem filterek zasypać tanią ceramiką i jeszcze tańszą lawą wulkaniczną z belio.pl.
Od tego bym zaczął. Mam drogie wkłady Eheimowskie w sumpie i nie widzę aby się działy jakieś cuda na kiju.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
macek.g
Mecenas
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2010, 15:37
Imię: Marek
Lokalizacja: UK-Debica
Płeć:

Post autor: macek.g »

Odpisalem Ci na Ra,oraz odpisze tutaj,teraz dotyczacego 2076.

Podpiecie "narurowca"w tak malym zbiorniku mija sie z celem,dlaczego :

-Bedzie Cie denerwowal widoczny spadek przeplywu na diodach oraz swiecaca caly czas pomaranczowa dioda,zielone diody beda pokazywac na skali 2-3 swiecace na 6,dojda po czasie zabrudzone weze i juz bedziesz widzial kolejna znikajaca diode,takze dla twojej podswiadomosci bedzie Cie to denerwowac.
Zapamietaj jedno, kazde podpiecie dodatkowego urzadzenia w obieg wody powoduje spadek przeplywu,tyle ze jedni tego nie widza,drudzy nie chca,a ty bedziesz to widzial na diodach,i realnie na narurowcu na pewno.
Druga sprawa rowniez "moze na plus" jest taka ze bedzie to w tak malym zbiorniku.

Poprostu, dla mnie nieporozumieniem jest dodawanie "narurowca" w tak malym zbiorniku,tak jak Ci pisalem posiadam w drugim zbiorniku spiek i jak najbardziej jestem zadowolony z dystrybucji CO2.
Oraz co najwazniejsze tak jak ci pisalem na dzien dzisiejszy NIE MA rozwiazania tematu ktora dystrybucja CO2 ma lepsze przelozenie,wiekszosc badan przemawia za CO2 z wszelakiego rodzaju spiekow itp z wzgledu na osiadajace babelki CO2 na lisciach roslin i szybsze pobieranie wegla w takiej postaci przez rosliny(liscie zuzywaja mniej energi do poboru) niz calkowicie rozpuszczone przez reaktor itp.

Tak jak pisalem dosc goraca dyskusja na ten temat byla pare miesiecy temu na angielskim forum i w sposob dosc ze tak powiem chemiczno-fizyczny tlumaczona w niektorych postach.
Ale jak wspomnialem w 100% nie rozwiazana z wzgledu rowniez na przeciwne zdania.

Moim zdaniem jesli juz chcesz to kup sobie do takiego zbiornika Eheima 2217 i bedziesz zadowolony,przynajmniej Twoja podswiadomosc bedzie spokojniejsza.
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

Maćku czytałem Twój post na forum RA i dziękuję, za wypowiedź. Tak jak tam tak i tutaj napiszę dlaczego tak zależy mi na narurowcu. Otóż zniechęciłem się bardzo koniecznością częstego czyszczenia dyfuzora, nie mówię już nawet o glonach jakichś poważnych. Wystarczy jednak tydzień, dwa i spiek pokrywa się brzydkim zielonym nalotem i proszę nie mów że w HT da się tego uniknąć. Nie chce mi się go co tydzień czyścić w ACE i płukać a i jeszcze uważać przy rozłączaniu od wężyka, żeby go nie potłuc. Jak już choć minimalnie zielony nalot pokryje spiek, pojawia się problem puszczania przez dyfuzor znacznie większych bąbli gazu niż być powinny. Powoduje to duże straty gazu oraz konieczność zwiększenia jego dawkowania. Szybciej kończy się zawartość butli którą częściej trzeba nabijać - u mnie od 2 do 3 miesięcy. Nie wspomnę już o głośności spieku - ten dźwięk działa na mnie jak płachta na byka ;) Jasne, że narurowiec nie jest niezbędny w tak małym akwarium ale przecież nie popełniam jakiejś zbrodni planując jego montaż (zresztą jest już dawno zakupiony). Eheim 2076 jest bardzo mocnym w założeniu filtrem, więc nawet jeśli będą się świecić tylko 2 diody z sześciu, to myślę że przy akwarium 60 cm długości cyrkulacja wody i tak będzie odpowiednia. Jeśli nie, jeśli dławienie będzie za duże, wrócę do tego nieszczęsnego spieku wiedząc, że nic lepszego nie wymyślę. Czytałem Twoje posty i tematu na forum RA, i z tego co pamiętam pod swojego 2076 podpiąłeś reactor - 1000, który ma średnicę wlot/wylot 12/16 a filtr 16/22. Wydaje mi się, że tym zdusiłeś tak bardzo przepływ eheima. Mój narurowiec ma wlot/wylot identyczny jak ten eheim więc liczę na to, że jednak będzie lepiej niż u Ciebie. Filtr dzisiaj zamówiłem, także więcej się nie ma nad czym zastanawiać. Na pewno dam znać jak sobie radzi z narurowcem.

Clasic 2217 odpada, brak regulacji przepływu, problematyczne czyszczenie, brak koszyków, brak systemu zalewania o wyglądzie już nie wspomnę.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2015, 21:00 przez akwa_mielec, łącznie zmieniany 1 raz.
Larwa mać!
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Podłącz CO2 do kosza zasycającego kubła i po problemie
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

macek.g pisze:Bedzie Cie denerwowal widoczny spadek przeplywu na diodach...
Tak jak w odkurzaczach spadek przepływu to jeszcze nie powód aby się denerwować :) - po prostu czyszczenie filtra będzie pewnie nieco częściej. Bez oporów przepływu się nie da a najwięcej traci się na zmianach średnic. Można więc próbować to maksymalnie zniwelować.
macek.g pisze:wiekszosc badan przemawia za CO2 z wszelakiego rodzaju spiekow itp z wzgledu na osiadajace babelki CO2 na lisciach roslin
To wymaga pewnie rozbijania tychże filtrem dalej tak, aby pływały po akwarium. Miewałem tak przy dyfuzorach z lipy ale wtedy woda wygląda jakby była mętna. Jak się da dyfuzor "z boku" to wygląda estetyczniej, ale bąbelków CO2 na roślinach brak.
macek.g pisze:szybsze pobieranie wegla w takiej postaci przez rosliny(liscie zuzywaja mniej energi do poboru)
W przypadku liści nawodnych bezsprzecznie. Dlatego i Diana Walstad zaleca aby rośliny wyrastały ponad wodę. Mały problem - to już nie są te same liście. Skoro rośliny przestawiły się na pobieranie składników pod wodą to już uruchomiły te mechanizmy. Podobnie jest z NH3/NH4. Niby energetycznie łatwiejsze do zdobycia przez rośliny niż NO3. Z tego powodu bym nie był fanatykiem. Nie zawsze łatwiejsze jest lepsze. No, ale to sprawa na inną dyskusję - pewnie zrobioną na forum o którym wspomina macek.g.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”