Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[96] Roślinne Michała 2

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

[96] Roślinne Michała 2

Post autor: akwa_mielec »

Witam po dłuższej przerwie. Stary zbiornik służy już tylko jako przechowalnia dla ryb na czas dojrzewania nowego. A więc:

Akwarium: 60x40x40 96 L full opti wystartowało 30.12.2014
Filtracja: Aquael unimax 250 - ceramika plus gąbki
Oświetlenie: Belka podwieszana 4x24 w T5 (2x 6500K, 2x 10000K - 9 godz. dziennie)
Podłoże: Karel Rataj Profi Soil ok. 13-14 L
Ogrzewanie: Nie ma i nie będzie
Nawożenie: Mikro, Azot, Potas, Fosfor z soli, chcę utrzymać N:20, P:2, K:25-40, Fe: 0,5-0,7 ale narazie podłoże nie pozwala więc nie leję na siłę.
CO2: 24/7 butla sterowana komputerem - PH narazie na 6.4 później będzie utrzymywane na poziomie 6,6 - 6,9 jeszcze nie liczyłem dokładnie.
Fauna: narazie brak będzie to co miałem w poprzednim baniaczku tylko w większej ilości.
Flora: Anubiasy, bolbitisy i Mikrozoria w wersji MINI, mały Heniek, Eleocharis Parvula, Cryptocoryne wendtii brown, Rotala Rotudndifolia Red i green oraz na korzeniach i kamieniach mech bodajże willow.

Ma to być 100% nature w stylu Amano bo o takim od dawna marzę - czy się uda mam nadzieję że tak.

Obrazek

Obrazek

Te patyczki do szaszłyków i szare kamulce to tylko narazie, póki heniek się nie ukorzeni, a drewno nie przestanie wypływać.
Larwa mać!
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Powiem Ci że zaczynasz przechodzić samego siebie ;) Było coraz lepiej a teraz to po prostu dowaliłeś na maxa. Już teraz mi się bardzo podoba, będę z ciekawością śledziła temat
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Witaj

widzę że obu nas w tym samym czasie na trawniki wzięło

ciekawe jak Ci to będzie rosło, bo u mnie po 2 tygodniach musiałem porządek robić w 30l testowym, powiedz czym kierowałeś się wybierając podłoże rataja?
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

Dzięki Kosteczka za miłą opinię :)
Mirek chciałem mieć podłoże granulowane ale nie nasycone za bardzo nawozami jak tańsze Aqua Artu czy drogą Amazonię. Po drugie chciałem żeby nie pyliło na starcie jak tańsze Aqua Artu czy droższa Amazonia (tak wyczytałem). Obejrzałem też na youtube - gdzie jak zauważyłeś zacząłem się udzielać ;) test opadania tego podłoża w wodzie, oraz czeskie filmiki z jego udziałem. No i w końcu jako że jest rzadko w Polsce stosowane chciałem spróbować. Póki co jeśli choodzi o pylenie, kolor, granulację czy lekkość jestem zadowolony. Sadzenie małego heńka w nim to katorga podobnie z parvulą. Ale już łodygowce sadzą się przepięknie. Zgłupiałem za to z nawożeniem bo ono wszystko wchłania i muszę uważać, żeby czasem wszystkiego nie zwróciło za jakiś czas. Mam dylemat jak nawozić - doprowadzać za wszelką cenę do porządanych parametrów czy lać normalne dawki soli i nie przejmować się tym, że zaraz testy ich nie wykrywają. No i duża wada tego podłoża - czym chyba nawet wspominałem w którymś filmiku, to że sporo g odpada na starcie - bo po prostu nie wszystko tonie, nawet po slidnym namoczeniu. To dopiero czwarty dzień tego akwarium i zobaczymy co będzie dalej. Muszę właśnie Twój temacik oblukać bo widziałem że u ciebie istna oaza bąblowania. U mnie tego brak mimo mocnego światła.
Larwa mać!
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Witaj

coś wiem o sadzeniu roślinek w tym lekkim g*wnie, zacząłem na ADA soil Amazonia New czy jakoś tak

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 669#246669

co do takich podłoży to zaleca się robić mało lub nic, nawożenie przez pierwsze 14 dni tylko potas

potem zobaczyasz po roślinach, ale ja nie nawoże wcześniej niz za miesiąc, w pierwszych 14 dniach robiłem spore podmianki po 60-70% co 3 dni

teraz parę dni temu robiłem porządek i znowu robię podmiankę co 3 dni

ale w przyszłym tygodniu spróbuje zostawić już na tydzień podmianę

nie zapomnij że u mnie hula 1800 lumenów może nawet trochę przesadziłem z PLED bo strasznie białe (jasne) mam pierwsze listki roślin dopiero po jakimś czasie się wybarwiają, ponadto wszystko siedzi przy dole nic nie rośnie bardzo do góry oprócz heńka dużego

zobaczymy co czas przyniesie
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Michał: co tam u Ciebie po tygodniu??? ani filmu na YT ani aktualizacji pewnie zapracowany ...
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”