Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[576l] Skalary i Palety

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sero
Posty: 562
Rejestracja: 17 wrz 2010, 8:57
Imię: Jacek
Lokalizacja: Straszęcin
Akwarium: 550l
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Sero »

Na capiforte uważaj bo możesz wysłać ryby do wiecznych wód. Obserwuj je podczas leczenia. Po leczniu duża(80-90%) podmiana i koniecznie filtrowanie przez węgiel.
550 DiscusTank
Pozdrawiam Jacek.
Awatar użytkownika
marcu186
Posty: 206
Rejestracja: 14 gru 2011, 21:40
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tuszyma
Akwarium: 576l,128l,25l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: marcu186 »

Waśnie bym je wysłał do wiecznych wód. Podczas leczenia dyskom nic nie było:) podmieniłem 80% wody w ogólnym i jak wstałem rano woda była jak mleko a ryby sterczały pod powierzchnią.... o mały włos a ryby by padły a ja bym się pożegnał z akwarystyką... Teraz dyski pływają w 128l i mają się dobrze a w ogólnym spóściłem całą wodę i mam porzymusowy restart a przy nim zastanawiam się nad zmianą filtracji tj. dorobienie komina i postawienie sumpa lecz kupa roboty z tym (wiercenie otworów sklejanie komina zrobienie sumpa przeróbka szafki) i nie wiem czy się podejmę...choć sump chodzi za mną od dawna...lecz nie wiem jakie średnice otworów wywiercić oraz jakie przeloty zastosować. Chciałbym do obiegu wykorzystać pompę którą posiadam ma ona 2000l/h przepływu więc wydaje mi się ze jest wystarczająca. Jeżeli ktoś się zna na tym będę bardzo wdzięczny za porady. Akwa narazie stoi puste. I jest dwa wyjścia albo sprzedam akwa i zostawie pa e dysków i założe 300l zbiornik albo wezmę sie za ten zmienie filtracje. Bo po wczorajszym stresie mam mieszane uczucia i myśl o tym zę przez własną wine bym pożegnał 18 dysków to.....
Bo to jest tak albo wybiło mi flore bakteryjąną i przez to zrobiła mi się taka woda albo tzw,weekendowa woda...najgorszy syf u mnie leci na weekendzie widocznie musieli zacząć odkażać wodę w piątek bo specjalnie leczyłem w piątek żeby mieć dobrą wodę....
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

co się dziwisz skoro podmieniłeś 80% wody, wystarczyla by polowa i jak filtr nie da rady to tez mleko zrobi... dlatego capiforte powinno sie stosowac w sterylniaku
Awatar użytkownika
marcu186
Posty: 206
Rejestracja: 14 gru 2011, 21:40
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tuszyma
Akwarium: 576l,128l,25l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: marcu186 »

Niestety każdy z nas popełnia błędey...ja popełniłem śmieszny i dziecinny wiem:)
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

ja zauważylem ze u siebie po capirofte na szybach zostaje taki bardzo sliski bialy osad, i mimo podmiany 80% wody to jak sie tego nie wyczysci to i tak du***zka :P
Awatar użytkownika
marcu186
Posty: 206
Rejestracja: 14 gru 2011, 21:40
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tuszyma
Akwarium: 576l,128l,25l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: marcu186 »

W ogólny też mam właśnie taki osad. Zastanawiałem się skąd... A tu widzisz taka prosta odpowiedż:) Dzięki sky
A jak u siebie przeprowadzasz leczenie z capiforte tzn. kiedy dajesz drugą dawkę żeby przerwać cykl rozwojowy i jakie dawki dajesz??
Awatar użytkownika
Hipo
Posty: 32
Rejestracja: 04 kwie 2012, 18:15
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 576L + 112L + 25L
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Hipo »

To masz nauczkę na przyszłość. Leczyć to raz ze w gołym szkle a dwa że specyfiki które możesz kupić w zoologicznym to raczej nadają się do poprawy samopoczucia niż wyleczenia ryb.

A podstawa to poprawna diagnoza, leczenie na pałe nie prowadzi do niczego dobrego. Ryby maja przyśpieszony oddech ? to ze raz się tam otarła o niczym nie świadczy. Trzeba pobrać wycinek skrzela i pod mikroskop, wtedy będziesz miał pewność.
576L z sumpem
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

marcu186 pisze:A jak u siebie przeprowadzasz leczenie z capiforte tzn. kiedy dajesz drugą dawkę żeby przerwać cykl rozwojowy i jakie dawki dajesz??
ja podaje w krótkim czasie żeby wykończyć jaja i to co przeżyło w nich, zazwyczaj w przeciągu paru dni, dawki daje około 20% większe niż zalecane, sprawdziłem to i naprawde pomaga bo paletki z przecinaków nabrały na masie ;] i widać po ich zachowaniu że są bardziej żywsze ;]

stosuje też sól tropicala na skrzela i też widze że coś tam pomaga
Awatar użytkownika
marcu186
Posty: 206
Rejestracja: 14 gru 2011, 21:40
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tuszyma
Akwarium: 576l,128l,25l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: marcu186 »

A no mam nauczke. Już na przyszłość bede wiedział żeby tak nie robić.
Awatar użytkownika
Hipo
Posty: 32
Rejestracja: 04 kwie 2012, 18:15
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 576L + 112L + 25L
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Hipo »

Nie masz sie co martwić, chyba każdy po drodze zaliczył jakis wypadek który poskutkował większą lub mniejszą utratą obsady. Niestety zwykle tak jest jak sie dązy do ideału i w pewnym momencie sie przedobrzy.

Ja się tak pozbyłem 3 sztuk za jednym razem wiec twoje straty i tak są minimalne ;) restart da sie przeżyć.
576L z sumpem
Awatar użytkownika
marcu186
Posty: 206
Rejestracja: 14 gru 2011, 21:40
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tuszyma
Akwarium: 576l,128l,25l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: marcu186 »

Dyski nadal są w kwarantannowym akwa:)
Dyski po których się najmniej tego spodziewałem złożyły ikrę:) takze mam 100% dwie pary:)
Awatar użytkownika
marcu186
Posty: 206
Rejestracja: 14 gru 2011, 21:40
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tuszyma
Akwarium: 576l,128l,25l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: marcu186 »

Ma aktualizacja:)

Obrazek

Obrazek


Obrazek
wini70
Mecenas
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2010, 13:29
Imię: Krystian
Lokalizacja: Wola Ociecka
Akwarium: 450l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: wini70 »

Dyski jeszcze w kwarantannie bo wyludnione? Ale fajnie się prezentuje
Awatar użytkownika
marcu186
Posty: 206
Rejestracja: 14 gru 2011, 21:40
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tuszyma
Akwarium: 576l,128l,25l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: marcu186 »

Pochowały sie zdjexie zrobione zaraz po odpaleniu światła
Awatar użytkownika
marcu186
Posty: 206
Rejestracja: 14 gru 2011, 21:40
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tuszyma
Akwarium: 576l,128l,25l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: marcu186 »

Niestety po wybuchu komina częśc dysków padło nie wiem czy przez pył czy przez dym...
Najboleśniejsza dla mnie jest strata samca white...

Miałbyć zakup dysków a po ostatnim przeżyciu/cudzie że ja z rodziną się nie zaczadziliśy się oraz ydatkach związanym z remontem niestety muszę odłożyć zakupy///
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”