Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[126] - Drugie akwarium - muli9 - Rzeszów

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 112
Rejestracja: 26 lip 2013, 6:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

[126] - Drugie akwarium - muli9 - Rzeszów

Post autor: muli9 »

Witam ponownie

Udało się zamienić 54 na 126l co już daje większe pole do popisu ;)
Filtr to obecnie kaskada FZN2
świetlówki 2x18W - jedna to philips aquarelle 10000K druga 965 6500K plus dołożona trzecia 13W i narazie wszystko stoi zalane 2 tydzień i dojrzewa ale jak narazie to bardziej marnieje niz rośnie - zapewne jest to związane z za wysokim ph ale już działam aby obniżyć ;)


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

Dolej wody do akwa. i powino byc ok.
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 112
Rejestracja: 26 lip 2013, 6:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: muli9 »

Narazie nie chce dolewać bo raz, że nie mam odpowiedniej wody, a dwa, że jeszcze mi nie daje spokoju to wzmocnienie...

Natomiast coś mi tu od początku nie grało z wyglądem więc nastąpiły pewne drastyczne zmiany - wyleciało tło - efekty widać od razu - pewnie trzeba będzie pomyśleć o jakimś innym ale bez tła też ma swój urok

Obrazek
Obrazek

Fotki robione z lampą:

Obrazek
Obrazek

A tu pseudo kotnik i małe krewecie ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 112
Rejestracja: 26 lip 2013, 6:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: muli9 »

W kotniku oprócz młodych była jeszcze krewetka z jajkami - ale nie wiem co się stało, że obecnie nie ma w sobie ani jaj ani nigdzie nie ma młodych - zostały tylko te z poprzedniego "wylęgu" - i nie wiem czy zostały zjedzone (ale z tego co wiem to RC nie zjada młodych) albo dziurki robione igłą okazały się odrobine za duże i uciekły - ale to raczej mało prawdopodobne żeby się wszystkie wydostały...
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 112
Rejestracja: 26 lip 2013, 6:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Roślino-kamienne

Post autor: muli9 »

Pora na update - wciąż eksperymentuje jak tu urozmaicić a zarazem upiększyć baniak.
I narazie powstało coś w stylu roślino-kamiennego akwa.
Tak na marginesie dodam, cała walka z wysokim PH poszła na marne bo te kamienie niestety przywróciły PH zasadowe :? ale coś kosztem czegoś...

Zdjęcia nocne: pierwsze bez tła, kolejne z czarnym tłem strukturalnym, trzecie pokazuje ciekawe ujęcie z neonkami a na końcu pokazane kamienie w bardziej naturalnym ujęciu - czyli jak naprawde wyglądają bo na początkowych fotkach nie udało się wydobyć ich naturalnego koloru


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
gapa
Posty: 93
Rejestracja: 24 sie 2013, 22:12
Imię: Przemek
Lokalizacja: Rytro
Akwarium: 72,240 tanga
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: gapa »

Pomysł dobry, ale osobiście dodałbym za jaskinią jakieś roślinki, coś mało wymagającego, jakiś nużaniec. To moja opinia i nie musisz się z nią zgadzać, poza tym ok. Co do tła, to sam mam teraz mętlik czy nie wymienić czarnego na coś innego. Zastanawiam się nad białym, na Twoim pierwszym zdjęciu masz od świetlówek biały efekt u góry, po mojemu całkiem to fajna opcja, tylko nie wiem jak rybki na coś takiego;)
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 112
Rejestracja: 26 lip 2013, 6:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: muli9 »

Roślinki za kamieniami to raczej kiepski pomysł bo takie coś by wyglądało nie naturalnie - planuje tam albo dać tło kamieniste lub coś w tym stylu. Za to mam zagwostke jak płynnie i naturalnie przejść z obszaru kamienisto-piaszczystego w roślinny-leśny...

Tło czarne jest uniwersalne (podobnie niebieskie) i podkreśla/uwydatnia rośliny - ale bez tła optycznie robi się większa przestrzeń i jest jaśniej. Co do białego to raczej kiepski pomysł - zawsze możesz dla testu dać z tyłu kartke białego papieru żeby zobaczyć ale lepiej będzie nic nie dawać i odsunąć akwarium od ściany - u mnie rybki bez tła zachowują się tak samo - ale powinny mieć jakieś ciemne strefy gdzie mogą się schować i odstresować. Zauważyłem również, że tło lepiej wygląda jak jest odsunięte na kilka cm od akwa
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 112
Rejestracja: 26 lip 2013, 6:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: muli9 »

Dzięki kilku kolegom z forum a w szczególności Zulixowi - zmieniłem aranżacje w kierunku holendra - trochę dużo tych zmian w krótkim czasie ale to dlatego, że wciąż poszukuje "tego czegoś" i... już jestem blisko.

Taką oto paczke roślin "czerwono-podobnych" i nie tylko, o które prosiłem otrzymałem od Zulixa - jeszcze raz wielkie dzięki

Obrazek

Oraz fotki całości, które nie do końca oddają urok jak na żywo - ale chociaż troche pokazują zmiany


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Sto razy lepiej niż z tymi kamolami. Akwarium nabiera uroku, a czerwone roślinki nadają mu pięknych barw. Teraz tylko je utrzymać w takim stanie ;)
Pozdrawiam - Kaśka
Gagaris
Posty: 31
Rejestracja: 13 paź 2013, 10:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Trzciana
Akwarium: 98 l
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Gagaris »

świetnie się prezentuje
Pozdrawiam Dawid
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 112
Rejestracja: 26 lip 2013, 6:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: muli9 »

Pora na update po konkretnych przycinkach

Obrazek
konrio
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2014, 17:16
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zagorzyce
Akwarium: 54l
Płeć:
Wiek: 26

Post autor: konrio »

Strasznie kombinujesz no ale :) ostatni aranż najlepszy i tak trzymaj :)
PiotrekRST
Posty: 15
Rejestracja: 20 maja 2014, 19:18
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Rzeszów/Stalowa Wola
Płeć:

Post autor: PiotrekRST »

Kokos na plus, tylko czekać az troche zarośnie ;) Ogolnie w dobre strony zmierza akwarium ;)
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 112
Rejestracja: 26 lip 2013, 6:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: muli9 »

No i znów pora na zmiany/update...
Tym razem zmuszony przemeblowaniem musiałem w pierwszej kolejności zrobić coś z akwarium i tak powstała nowa szafka ;) - zainteresowanych całym tym projektem/przedsięwzięciem odsyłam do poniższego tematu

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 052#235052

A teraz konkrety czyli fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i jeszcze mój bojowniczek którego wkrótce planuje zamienić na tak długo oczekiwanego HM a dokładnie OHM a ten to według Konrada to DT choć mi sie wydawało że to odmiana białego bojka. Fotki udało się zrobić tylko dlatego że w tym momencie polował na biedną krewete...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS. fotki robione fonem. Niestety mam plage z zielonymi kropkami na szybie - nijak sie tego pozbyć ;(
Awatar użytkownika
przemotbg-p1
Posty: 619
Rejestracja: 09 mar 2014, 10:44
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: przemotbg-p1 »

Akwarium fajne tylko postaraj się zrobić może lepsze zdjęcia. Szafeczka też super. Ja też swoją robiłem sam tylko mi wtedy do głowy nie przyszło żeby foty porobić. Jak się coś samemu zdłubie to taki człowiek dumny z siebie no nie :) ;) Akwarium i szafka na wielki plus.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”