Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Przesyłka roślin

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Wielgocka
Posty: 12
Rejestracja: 15 lut 2011, 21:39
Imię: Biedronka
Lokalizacja: Kalisz
Akwarium: 375l
Płeć:

Przesyłka roślin

Post autor: Wielgocka »

:!: Witam, chcę kupić od prywatnej osoby żabienicę amazońską paczką priorytetową. Mam dylemat co do temperatur panujących na zewnątrz, czy po prostu nie zmarznie.

Kiedyś otrzymywałam rośliny w paczce nic im nie było ale nie przy takich mrozach. Roślina będzie zapakowana w worek bez wody folię bąbelkową gazety i karton. Wysłana w poniedziałek czyli przy planowanej temp +2 w dzień. :(

Może ktoś ma inny sposób pakowania. A może lepiej się wstrzymać. :!:
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Końcem roku przesyłałam lotosy tygrysie do Wrocławia kurierem. Mieli jakieś opóźnienia i przesyłka szła 2 dni. Temp. była poniżej 0, ale nie pamiętam ile. Lotosy nie wytrzymały.
Jak żabienica nie zostanie owinięta, przynajmniej mokrym ręcznikiem papierowym- nie wytrzyma podróży. Jeżeli priorytetem będzie wysłana to znaczy, że przez noc będzie jechać- a w nocy temp. na pewno spadnie poniżej 0.
Osobiście odradzam, ale decyzję podejmij sama

Pozdrawiam
Wielgocka
Posty: 12
Rejestracja: 15 lut 2011, 21:39
Imię: Biedronka
Lokalizacja: Kalisz
Akwarium: 375l
Płeć:

Post autor: Wielgocka »

Dzięki, to dało mi do myślenia a temp w nocy ma być -1 w poniedziałek. Na to wygląda że to i tak za nista tepm. :(
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Lepiej poczekać z zakupami jeszcze miesiąc czy dwa aż temperatury nie będą spadać do 0 i niżej.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
Moraj
Posty: 25
Rejestracja: 11 sty 2011, 13:06
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Darmstadt(DE)
Akwarium: 125L
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Moraj »

niedawno dostałem pistie od forumowicza piotrkovski. zapakowana była tak: ręczniki papierowe gruba warstwa zwilżona wodą, plastikowe pudełeczko (jak po ciasteczkach czy delicjach) gazety i koperta bąbelkowa. Powiem szczerze ze nic nie zmarzło jednynie kilka sztuk się pogniotło. 26 godzin od wysłania i było u mnie w domu. Poczta Polska priorytetem
Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

Jeśli chodzi o utrzymanie wilgotności to mokre rzeczy na roślinki jak najbardziej. Ale proszę pamiętać że wtedy izolacja cieplna bierze w łeb - weźcie sobie coś gorącego przez mokrą i suchą ścierkę.
Ja wysyłałem roślinki przy mrozach priorytetem w kopercie bąbelkowej, dodatkowo w ściereczce (myjka poliuretanowa), gąbka do garów zwykła. A do utrzymania wilgotności wystarczy włożyć roślinkę na początku do woreczka foliowego i zamknąć z kilkoma kroplami dosłownie wody.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Wielgocka pisze:Wysłana w poniedziałek czyli przy planowanej temp +2 w dzień.
Wysyłałem roślinki przy takiej temperaturze i dostawałem odpowiedź, że rośliny przychodziły w bardzo dobrym stanie. Warunek, to dobre zapakowanie przez sprzedawcę i powinny dojść bez większej szkody.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”